top of page

Mikołajki

W nocy z 9 na 10 grudnia w średzkim oratorium odbyła się zabawa mikołajkowa połączona z wręczaniem sobie prezentów.

Nadszedł ten zimowy okres okres świąt. Jedenastego listopada, w Święto Niepodległości, miało miejsce losowanie karteczek z nazwiskami osób, którym będziemy wręczać prezenty w dzień imienia pewnego Mikołaja. Z mniejszą lub większą determinacją dochowaliśmy tajemnicy, kogo będziemy obdarowywać w ten czas, ale przynajmniej nie zapomniano o podarunkach.

Mikołajki rozpoczęliśmy stałym elementem, czyli adoracją w kościele. Po czasie przenieśliśmy się do salki konferencyjnej, gdzie nastąpiło wielkie rozdawanie prezentów i wymienianie się zachwytami oraz ochami i achami.

Po kwadransie, w ramach krótkiego, bo zaledwie godzinnego, przerywnika przed bardziej złożoną zabawą i jedzonkiem zorganizowano grę w mafię w wersji delux. Oznacza to mniej więcej tyle, że znacząco zwiększono ilość klas postaci, w które mogą wcielić się gracze, co przełożyło się na długość i stopień trudności zabawy. Uczciwi obywatele nie podołali jednak zadaniu i na moment w oratorium zapanował chaos i bezprawie pod dyktando żelaznego buta mafii.

Po jakże intensywnej grze podstępu nadszedł czas na kolejną zabawę, którą był escape room. Stworzone zostały trzy pokoje, przydzielane poszczególnym grupom graczy rotacyjnie, gdzie w każdym wyzwanie polegało na uporaniu się przez postawionym przed uczestnikami zadaniu, zdobyciu dzięki temu wskazówki co do lokacji klucza (jednak czasami dokładność tych zagadek była porównywalna do stwierdzenia że stolica Polski znajduje się w Polsce) i znalezieniu owego przedmiotu. Zadania wymagały od nas zręczności, zwinności oraz kreatywności manualnej, jakkolwiek by trudno to nie brzmiało.

Po wydostaniu się z trójkąta średzkiego nadszedł czas na wyczekiwany moment posiłku. Zostały zaserwowane specjały księdza Pawła, czyli makarony z pesto oraz tosty.

Po przysłowiowej "wyżerce" nadszedł czas na dowolne spędzenie pozostałego nam czasu, który trwał do dziewiątej. Mogłoby to się stać tematem nowego rozdziału kronik - natomiast niniejszy nasz dobiegł właśnie końca.

42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Od 30 grudnia do 1 stycznia młodzież salezjańska świętowała nowy rok we Wrocławiu. Żegnamy barwny rok 2022 i witamy jego następcę. Jak dobrze wiecie, dwudziesta druga odsłona XXI wieku była przepełnio

18 grudnia 2022 roku w średzkim oratorium odbyła się Wigilia Bożego Narodzenia adresowana do wszystkich animatorów, bywalców oratorium oraz ich rodzin. To już ten czas. Skończył się adwent, a zaczął o

Od 25 do 27 listopada odbywała się Oratoriada w Poznaniu. Nadszedł czas na coroczne spotkanie oratoriów! Pod koniec listopadowego miesiąca ponad trzysta osób spotkało się pod dachem Poznańskich Szkół

bottom of page