CRUX - Tydzień Biblijny

Drodzy Cruxy, Cruxiki, Cruxozaury i Salezjanie Współpracownicy!


Z okazji trwającego już tygodnia biblijnego chciałbym zachęcić was do pewnego zadania.

Równocześnie na ten tydzień zawieszamy "Cichego przyjaciela" - można kontynuować we własnym zakresie ;) A maj przyniesie świeżość pomysłów - na to liczymy :D


Przepraszam, że dopiero dziś o tym piszę, ale jak wiecie, byłem u rodziców. Przy okazji proszę o modlitwę za moją mamę, bo znów coś się jej tam niedobrze dzieje... Choć i tak jest ona jakimś znakiem Bożej opatrzności, bo w poniedziałek jej "strzeliło" 20 lat od pierwszej operacji związanej z rakiem... i tak to trwa do dziś. Więc i tak pewnego rodzaju cudem jest to, że nadal żyje i ma się stosunkowo dobrze.Ale wróćmy do zadania :)Zrobimy mały konkursy wiedzy biblijnej. Poniżej prześlę 10 cytatów wybranych przeze mnie z listu do Galatów oraz wykaz skrótów ksiąg Nowego Testamentu.


Zadanie będzie polegać na przyswojeniu sobie tych cytatów - zapamiętaniu ich treści i Siglów (czyli tych skrótów - Ga 5, 13) [gdyby ktoś chciał sobie przypomnieć o co chodzi - http://biblia24.pl/jak_czytac_ps.php?nr=1]


przykład pytań... mamy taki cytat:

Ga 5, 1

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!


a wiec może być tak:

1. Ku wolności.... jaki ma skrót ten cytat (odp. Ga 5,1)

2. Ga 5,1 - przypisz odpowiedni cytat

3. uzupełnij brakujące słowo "Ku ..... wyspobodził nas Chrystus"


Myślę, że mogą pojawić się ułatwienia w stylu odpowiedzi a)b)c)


Plus druga część dotycząca skrótów z Nowego Testamentu.

Tu prosta sprawa - Ga to List do Galatów, Do Efezjan.... itd lub na odwrót jaki skrót ma List do Galatów...


Na naukę dajemy sobie czas do niedzieli! Wtedy pojawi się formularz testowy.


W konkursie bierzemy udział indywidualnie - a więc każdy z rodzinki pracuje na swoje konto ;) choć oczywiście uczyć możecie się razem (od razu można też wspólnie zastanaowic się co dany cytat znaczy i o co w nim chodzi) do czego bardzo zachęcam!


POWODZENIA!


Pozdrawiam was serdecznie i słońce na ten pochmurny dzień!

x.M

(pod zdjęciem cytaty)


Ga 2, 19-21

Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.


Ga 4, 2-7

Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.


Ga 5, 1

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli!


Ga 5, 13

Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie!


Ga 5, 14-15

Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli.


Ga 5, 22-23

Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa.


Ga 6, 1

Bracia, a gdyby komu przydarzył się jaki upadek, wy, którzy pozostajecie pod działaniem Ducha, w duchu łagodności sprowadźcie takiego na właściwą drogę. Bacz jednak, abyś i ty nie uległ pokusie.


Ga 6, 2

Jeden drugiego brzemiona noście i tak wypełniajcie prawo Chrystusowe.


Ga 6, 4-5

Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. Każdy bowiem poniesie własny ciężar.


Ga 6, 9-10

W czynieniu dobrze nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, o ile w pracy nie ustaniemy. A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze.Skóry ksiąg Nowego Testamentu
51 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie