top of page

Arkadio

19 marca w średzkim oratorium odbyły się rekolekcje dla młodzieży z udziałem Arkadiusza "Arkadio" Zbozienia.


Czy to co robisz ma sens? Pod tym zdaniem krył się temat sobotnich rekolekcji. Każdy kiedyś zadaje sobie to pytanie, ponieważ nie wszystko co robimy jest dla nas dobre, nieważne jak bardzo byśmy to wypierali.

Wydarzenie rozpoczęło się w okolicach godziny 14. Osoby które przyszły wcześniej, mogły spotkać się z Arkiem wcześniej, pijąc jedyną słuszną małą czarną bez cukru, zgłębić tajniki gry w Gwinta oraz stolarstwa.

Następnie udaliśmy się do naszej salki konferencyjnej, by zacząć rekolekcje. Lecz zatrzymajmy się tutaj na chwilę. Może warto byłoby wspomnieć kim Arkadio właściwie jest?

Krótko mówiąc, raper, świetny freestylowiec, pisarz (nie tylko tekstów muzycznych) i pomysłodawca RTCK - Rób To Co Kochasz. Jej ideą jest przekaz wiadomości, że odnalezienie szczęścia w swej drodze życiowej jest ważniejsze niż możliwe z niej profity, a także, co też najważniejsze, pomoc innym w wejściu na tą drogę.

Spotkanie miało swój początek od występu i zaprezentowania jednego z utworów. Następnie, Arek zaczął nam opowiadać jak to się stało, że trafił do miejsca w którym jest teraz, wyjaśniając jak jego teksty tą drogę opisują. Jego podróż pełną wzlotów i bolesnych upadków. Braterskiej, cierpliwej miłości i pasji do muzyki, która wyciągnęła go z dna, pomimo wielu trudów i początkowo zerowej niechęci do zmiany.

Nie będę skracał jego opowieści, bo opis doświadczenia jak iść przez życie, robiąc to się kocha i nie żałować, da się usłyszeć tylko od źródła. Napiszę tylko, że posiadanie wokół siebie przyjaciół, którzy będą gotowi, oraz będą potrafili nam pomóc, nie jest żadną kliszą, tylko remedium na trudności, którymi obarcza nas życie. Jednak najważniejsze to znaleźć siłę w samym sobie, ponieważ osobą która ma decydujący wpływ na nasze odbicie od dna, jesteśmy sami.

Oprócz tego Arek zaprezentował nam swoje umiejętności freestylowca, tworząc sensowną nawijkę z dosłownie każdego podanego mu elementu oraz wydarzeń dziejących się w międzyczasie. Dla prawdziwego rapera abstrakcja nie jest wyzwaniem, lecz narzędziem pracy. Na sam koniec każdy z obecnych otrzymał konspekty lekcji wychowawczych, ale że brzmi to trochę nudno, zmienię tą nazwę na "kartę pomysłów na weryfikację własnych działań, odkrycia radości życiowych i przełamywania lęków", co wcale nie brzmi jak praca licencjacka z psychologii.





22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Od 30 grudnia do 1 stycznia młodzież salezjańska świętowała nowy rok we Wrocławiu. Żegnamy barwny rok 2022 i witamy jego następcę. Jak dobrze wiecie, dwudziesta druga odsłona XXI wieku była przepełnio

18 grudnia 2022 roku w średzkim oratorium odbyła się Wigilia Bożego Narodzenia adresowana do wszystkich animatorów, bywalców oratorium oraz ich rodzin. To już ten czas. Skończył się adwent, a zaczął o

W nocy z 9 na 10 grudnia w średzkim oratorium odbyła się zabawa mikołajkowa połączona z wręczaniem sobie prezentów. Nadszedł ten zimowy okres okres świąt. Jedenastego listopada, w Święto Niepodległośc

bottom of page