CRUX_edited.png
2-1.jpg

Nazwa CRUX nawiązuje do patrona naszej parafii - świętego Andrzeja, który poniósł męczeńską śmierć na krzyżu mającym kształt litery X. 

1/10

CRUX nie jest wspólnotą dla wybranych, każdy jest u nas mile widziany, jesteśmy otwarci na nowe osoby oraz nowe charaktery. Każdy z nas czuje się tutaj dobrze. Tutaj? To znaczy w Oratorium św. Jana Bosko w Środzie Śląskiej, które jest naszym miejscem spotkań, zabaw, ale także wspólnej modlitwy! Każda z tych grup ma swoją, indywidualną formację. Bardzo często działamy jednak razem - wspólnie organizujemy wiele akcji dla dzieci oraz młodzieży, czyniąc wszystko na chwałę Bożą!

cruxiki

DYB_6294.jpg

To najmłodsza grupa (6-7 klasa szkoły podstawowej), która przynosi nam ogromną radość. CRUXIKI spotykają się raz na dwa tygodnie. Na swoich spotkaniach zgłębiają historię świętego Jana Bosco oraz główne filary Oratorium, poznają także nowe gry i zabawy ruchowe.

cruxy

DYB_6444.jpg

W skład tej grupy wchodzą licealiści, którzy spotykają się raz w tygodniu na formację oraz zabawę. Na spotkaniach formacyjnych poznają system prewencyjny księdza Bosco oraz zagłębiają się w historię snów Świętego, które pomagają im poznać jego historię.

cruxozaury

IMG_9793.JPG

Nawiązanie do dinozaurów nie jest przypadkowe ;) bowiem do grupy należy najstarsza młodzież, czyli studenci. Na swoich spotkaniach formacyjnych, podczas których czytają i poznają Pismo Święte, spotykają się raz na dwa tygodnie.

SSW

DYB_2315.jpg

Ten skrót oznacza Stowarzyszenie Salezjanów Współpracowników. Są to dorośli: rodziny, małżeństwa, które spotykają się na formacji raz na dwa tygodnie, angażujące się w życie Oratorium i wspierające swoim doświadczeniem i modlitwą grupy młodzieżowe. 

BIERZMOWANI

IMG_0919.jpeg

Skład tej grupy co roku się zmienia, ponieważ obejmuje młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotykają się dwa razy w miesiącu na spotkaniach w małych grupach.

DUSZPASTERZE

IMG_1092.jpeg

Wszystkie te działania inspirują, prowadzą, wspierają i otaczają modlitwą nasi Duszpasterze: ks. Mikołaj Wyczałek SDB oraz ks. Dariusz Mencel SDB. Księża prowadzą spotkania formacyjne i modlitewne, a także służą możliwością rozmowy indywidualnej i sakramentem spowiedzi. Nad całością czuwa także ks. Marcin Kozyra SDB, Proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej.